
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Pitch | 2 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Number of Positions | 20 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
| Housing Material | Nylon |
| Mounting Angle | Vertical |
Stock: 630
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19258
Ext.Price$0.19258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19258 | $0.19258 |
| 10 | $0.17102 | $1.71020 |
| 50 | $0.15187 | $7.59350 |
| 100 | $0.12965 | $12.96500 |
| 500 | $0.11068 | $55.34000 |
| 1000 | $0.10557 | $105.57000 |
| 3000 | $0.10069 | $302.07000 |
| 5000 | $0.09604 | $480.20000 |
